October 26, 2020

Polish Times

najnowsze polskie wiadomości

Od uderzenia dzielą nas godziny. Wprowadzono pomarańczowy alert

Od uderzenia dzielą nas godziny. Wprowadzono pomarańczowy alert
IMGW planuje wydać pilne ostrzeżenia dla kilu regionów Polski. Pojawią się burze z gradem oraz intensywne opady deszczu. W poniedziałek alarmy osiągną nawet drugi stopień zagrożenia. W niektórych miejscach zrobi się bardzo niebezpiecznie. IMGW planuje wydać pilne ostrzeżenia dla wielu rejonów Polski. Jeszcze dziś powrócą bardzo niebezpieczne zjawiska pogodowe. Już w poniedziałek alarmy osiągną drugi…

IMGW planuje wydać pilne ostrzeżenia dla kilu regionów Polski. Pojawią się burze z gradem oraz intensywne opady deszczu. W poniedziałek alarmy osiągną nawet drugi stopień zagrożenia. W niektórych miejscach zrobi się bardzo niebezpiecznie.

IMGW planuje wydać pilne ostrzeżenia dla wielu rejonów Polski. Jeszcze dziś powrócą bardzo niebezpieczne zjawiska pogodowe. Już w poniedziałek alarmy osiągną drugi stopień zagrożenia. W wielu miejscach sytuacja może się zrobić bardzo niebezpieczna. Szczególnie narażeni będą mieszkańcy jednego z województw. 

IMGW ostrzega: powracają niebezpieczne zjawiska pogodowe

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega – jeszcze dziś czeka nas powrót niebezpiecznych zjawisk pogodowych. Synoptycy prognozują, że w województwach zachodniopomorskim oraz opolskim pojawią się alerty przed burzami, z kolei w lubuskim i dolnośląskim – przed burzami z gradem. W trakcie wyładowań możemy się spodziewać opadów ok. 20-25 litrów na metr kwadratowy. Wiatr powieje w porywach do nawet 70 kilometrów na godzinę. 

Bardzo niebezpiecznie może się zrobić także w poniedziałek. Nowy tydzień rozpocznie się groźnie. Synoptycy IMGW zaplanowali wydać ostrzeżenia drugiego stopnia (pomarańczowy alert) przed silnym deszczem z burzami w województwie śląskim. Może tam spaść od 30 do 60 litrów na metr kwadratowy. 

Możliwe są również alerty pierwszego stopnia. Ostrzeżenia pogodowe przed intensywnymi opadami deszczu mogą pojawić się w województwach: łódzkim, dolnośląskim i opolskim. Prognozowane opady to maksymalnie 40 litrów na metr kwadratowy. Ostrzeżenia przed silnym deszczem z burzami w województwie świętokrzyskim, a także małopolskim. Tam opady osiągną 30 litrów na metr kwadratowy, wiatr powieje z prędkością 70 kilometrów na godzinę. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W poniedziałek mogą pojawić się także ostrzeżenia przed burzami z gradem w województwie mazowieckim. W trakcie wyładowań spadnie tam ok. 20-30 litrów na metr kwadratowy. Wiatr może osiągnąć nawet 80 kilometrów na godzinę. Lokalnie pojawią się opady gradu. 

Ostrzeżenie drugiego stopnia przewiduje wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Z kolei ostrzeżenie pierwszego stopnia przewiduje powstanie warunków sprzyjających wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk atmosferycznych, które mogą powodować duże straty materialne, a także zagrożenie zdrowia i życia. 

Dzisiaj grzeje: 1. Zapadła decyzja. Wprowadzono obo

Read More